Michael Schumacher slaví dnes padesátiny

Unikátní kolekce fine art printů a posterů připomíná první mistrovský titul Michaela Schumachera s Ferrari v Suzuce roku 2000 k příležitosti jeho 50. narozenin.

Schumacher_F1-2000px

Tvůrce automobilového výtvarného umění a galerie Automobilist se spojil s F1 týmem Scuderia Ferrari a nadací Keep Fighting Foundation, aby připomněl jeden z historických momentů Formule 1, vítězství Michaela Schumachera ve Velké ceně Japonska v roce 2000, které mu zajistilo mistrovský titul. Automobilist s výjimečnou pečlivostí reprodukoval tento okamžik triumfu v uměleckém díle s využitím unikátního přístupu a techniky počítačové kompozice 3D modelů a digitální fotografie.

Výsledný obraz, dostupný v omezeném počtu výtisků, je jedinečnou připomínkou neskutečné kariéry Michaela Schumachera na počest jeho 50. narozenin 3. ledna 2019. Emocionální vítězství v Japonsku přineslo slzy radosti fanouškům po celém světě. Slavili nejen první Schumacherův triumf s Ferrari, který později sám označil za jeho nejoblíbenější a nejdůležitější vítězství, ale také první zisk poháru konstruktérů italského týmu od roku 1979, kdy vyhrál Jody Scheckter.

Automobilist věrně zachytil a znovu vytvořil tuto historickou scénu s detailem, který není možný u běžné fotografie. Obraz vznikl jedinečným způsobem, při kterém Automobilist spojuje 3D modely a digitální fotografii v náročné produkci a post-produkci. Tento proces trval týmu specialistů, techniků, designérů a kreslířů několik měsíců a zahrnoval 3D skenování vozu Formule 1 Michaela Schumachera, Ferrari F1-2000, a jeho helmy umístěné v jeho soukromé sbírce v Motorworldu v Kolíně nad Rýnem.

mscposters

Vedle titulního obrazu, který je součástí omezené edice Unique & Limited individuálně očíslovaných fine art tisků ve třech velikostech, vytvořil Automobilist i sérii pěti designových plakátů svázaných se scénami v Suzuce toho dne. První z posterů, zobrazující pit-stop z ptačí perspektivy, je také součástí omezené Unique & Limited edice.

Titul z roku 2000 znamenal začátek pětileté zlaté éry pro tým Scuderia Ferrari s Michaelem Schumacherem za volantem. A jeho odkaz s Ferrari žije dál, protože jeho rodina pokračuje s charitativními aktivitami jeho jménem prostřednictvím nadace Keep Fighting Foundation. Jediný vyrobený kus obrazu v extra velkém formátu bude darován nadaci a vydražen, aby přispěl na její dobročinné snahy.Facebook

Nejčtenější

Nahoru