Mototechna Drive je nová půjčovna aut

Značka Mototechna zahájila v České republice provoz autopůjčovny nových vozů pod názvem Mototechna Drive. Skupina rozšířila záběr svých podnikatelských aktivit o další segment. Mezi 250 vozy v nabídce jsou i elektromobily.

Mototechna Drive

„Postupně jsme se v rámci České republiky stali jedním z největších odběratelů nových automobilů, které využíváme pro naši firemní flotilu nebo pro spolupráci s fotbalem. Neustále hledáme nové příležitosti, jak našeho postavení na trhu dále využít. Autopůjčovna je v tomto směru logický krok. Kromě monetizace nových automobilů je to další zdroj zánovních vozů pro Mototechnu,“ uvedla Karolína Topolová, generální ředitelka skupiny AURES Holdings, která Mototechnu Drive provozuje.

Mototechna Drive očekává, že mezi jejími zákazníky budou lidé a firmy, jejichž cílem není vůz vlastnit. Jde o podobnou cílovou skupinu, na kterou se v minulých letech zaměřovaly různé společnosti formou ročních operativních leasingů. Ty se ovšem nakonec ukázaly jako neživotaschopný obchodní model. O vozy totiž po vyřazení z programu nebyl na trhu zájem a jejich ceny se propadly. „Naší výhodou je, že umíme auta také prodávat, nejen nakupovat. Proto věříme, že budeme v tomto segmentu úspěšní,“ dodala Karolína Topolová.

Nabídka autopůjčovny Mototechna Drive svou šíří do značné míry odpovídá nabídce Mototechny. „V současné chvíli máme v nabídce 250 vozů celkem sedmi značek. Sázíme na to, že se u nás půjčování vozů na šest až dvanáct měsíců téměř nikdo nevěnuje. Zákazníci začali chodit již v testovacím provozu, proto předpokládáme, že po oficiálním zahájení činnosti, které bude podpořeno i marketingovou kampaní, počet vozů v nabídce pronájmů rychle zvýšíme. V roce 2019 počítáme se zahájením identické činnosti i na Slovensku a v Polsku. Strategickým záměrem Mototechna Drive je i rozšíření škály produktů, například o operativní leasing nebo car sharing.“ uvedl ředitel Mototechna Drive Jaroslav Laur.

Mototechna Drive je díky široké škále modelů vozů schopna nabídnout ceny měsíčního nájmu začínající již na 5000 korunách. „Za tuto částku můžete jezdit vozem Kia Rio. Na opačném pólu jsou pak luxusní auta, jako například BMW X6 za 35 000 korun měsíčně. Jsme také momentálně jednou z mála společností, která půjčuje i elektromobily, v současné době jsou to modely BMW i3, e-Golf a v blízké budoucnosti přibude ještě Nissan Leaf,“ uvedl Laur. Zákazníci jsou v současné době zejména živnostníci a menší firmy, které si půjčují najednou až pět vozů, ale i velké mezinárodní společnosti.Facebook

Nejčtenější

Nahoru