Rally Český Krumlov – Kopecký vyhrál již popáté

Kdekoliv se Jan Kopecký a Pavel Dresler se svým vozem Škoda Fabia R5 v letošní sezóně objevili, nebyli k poražení. Kromě dvojice dominantních výher v kategorii WRC 2 na Rally Monte Carlo a Francouzské rally na Korsice získali také tři vítězství v řadě v mistrovství České republiky. V národním šampionátu navíc nebyli poraženi po devatenácté v řadě, což je od prvního nasazení vozu v dubnu 2015 na Rally Šumava Klatovy.

rally český krumlov 2018

Jan Kopecký zahájil Rally Český Krumlov nejrychlejším časem na úvodní rychlostní zkoušce. Během druhé zkoušky začalo silně pršet a úřadující mistr České republiky musel být se svým vozem velmi opatrný. Vedení tak ztratil pouze na jedné zkoušce, jinak se dalším nejrychlejším časem opět ujal čela startovního pole a svůj náskok v průběhu celé rally postupně zvyšoval až na téměř dvě minuty v cíli v Českých Budějovicích. Kopecký opět kontroloval své vedení rychlou a bezchybnou jízdou. Z 15 rychlostních zkoušek zajel 12 nejrychlejších časů, vyhrál obě etapy rally a dále navýšil své vedení v celkovém hodnocení mistrovství České republiky.

Od své premiéry v dubnu 2015 na Rally Šumava Klatovy je Fabia R5 s úřadujícími mistry republiky Janem Kopeckým a Pavlem Dreslerem v mistrovství České republice neporažená, v řadě vyhrála 19 soutěží.

Celkové výsledky Rally Český Krumlov (MČR)

1. Kopecký/Dresler (CZ/CZ), ŠKODA FABIA R5, 1:32.33,5 h