Petr Fulín zahájil v TCR Germany skvěle

Úspěšný okruhový jezdec, trojnásobný vítěz evropského poháru cestovních vozů (FIA ETCC) Petr Fulín zahájil letošní sezonu se svým vozem Cupra TCR účastí v zahajovacím závodě série ADAC TCR Germany o uplynulém víkendu v německém Oscherslebenu. Nevedl si vůbec špatně, když první část kvalifikace v mokrých podmínkách jednoznačně ovládl. Ve druhé části se však nepodařilo na rychle osychající trati dosáhnout lepšího času, Petr proto odstartoval do sobotního závodu až z jedenáctého místa. Přesto dokázal dojet sedmý a vše si vynahradil v neděli, kdy startoval do druhého závodu z pole position. V celém jeho průběhu se držel ve vedoucí skupině, několikrát vedl. O vítězství nakonec přišel až v posledním kole, cíl přeťal těsně druhý.  

petr fulín 2

Petr tak má dobře nakročeno do dalšího závodu ADAC TCR Germany, který se uskuteční 27. až 29. dubna na mosteckém autodromu. Stejně jako v Oscherslebenu bude série TCR Germany součástí závodního víkendu ADAC GT Masters.

„V sobotu jsme se netrefili úplně do podmínek. Přední část tratě byla hodně slizká, takže jsme se rozhodli nechat slicky a nastavit auto na vodu. Nakonec se ale udělalo hezky a trať se vysušila. Pneumatiky to vydržely čtyři, pět kol a pak už to byl doslova boj o přežití. Celkově jsem však nadšený, víkend byl skvělý a musím vyzdvihnout práci všech členů týmu stejně jako našich partnerů a fanoušků, bez kterých bychom také nedosáhli tak dobrého výsledku,“ shrnul Petr Fulín.

Vedle dvou startů v ADAC TCR Germany v Oscherslebenu a Mostě hodlá letos talentovaný jezdec se svým týmem FULLINRACE ACADEMY startovat i ve vybraných evropských závodech dalších dvou šampionátů TCR, a to světovém poháru FIA WTCR a v seriálu TCR Europe. „Už máme potvrzený start na Nürnburgringu ve světovém poháru FIA WTCR ve dnech 10. až 12. května, kde chceme poměřit síly se světovou konkurencí. Na podzim, 21. října, uzavřeme letošní sezonu účastí ve finálovém závodě seriálu TCR Europe v Barceloně,“ vyjmenoval Petr Fulín.

 Facebook

Nejčtenější

Nahoru