Toyota odhalila novou RAV4 v New Yorku

Toyota na mezinárodním autosalonu v New Yorku odhalila nové SUV RAV4 páté generace, první s podvozkovou architekturou TNGA (Toyota New Global Architecture) přinášející výrazné zlepšení jízdních vlastností, ovladatelnosti, bezpečnosti i potěšení za volantem. Novinka přináší významná zdokonalení technologií pohonu, dynamické jízdní schopnosti, inteligentní bezpečnostní technologie a všestrannou kvalitu.

 5_8_v4_CMYK

Robustní stylistické ztvárnění  vypovídá o schopnostech, které doprovázejí nejnovější verzi celosvětově nejprodávanějšího SUV modelu od Toyoty. Nová RAV4 disponuje mj. vyšší světlou výškou a viditelně rozkročenějším postojem. Design demonstruje připravenost vozu vydat se do jakýchkoli podmínek a terénu.

Nový model o délce 4 600 mm se jen nepatrně liší od délky provedení současného. Zatímco přední i zadní převis karoserie se zkrátil, rozvor byl protažen o 30 mm, což napomohlo k vymodelování prostornější a pohodlnější kabiny. Zvětšil se též zavazadlový prostor, k jehož všestranné využitelnosti přispívá sklápění zadních sedadel, dvojitá podlaha a boční sítě k uchycení nákladu. Šířka vozidla se zvětšila o 10 mm na výsledných 1 855 mm, což se odrazilo v pohodlnější a prostornější kabině pro celou posádku.

interior 1_v03_CMYK

Pro nový vůz se budou nabízet dvě různá pohonná ústrojí postavená na architektuře TNGA, v obou případech úspornější a výkonnější než u současné generace. Nové hybridní elektrické ústrojí o objemu 2,5 litru přináší nízkou spotřebu i emise a tichý chod, zároveň vyšší výkon a dynamičtější odezvu. Hybridní elektrický pohon propůjčuje vozu konkurenční výhodu, která oslovuje stále více zájemců o toto vozidlo. K dispozici bude i nový benzínový motor o objemu 2,0 litru v kombinaci s manuální nebo automatickou převodovkou.

Pro hybridní verzi vyvinula Toyota nové elektrické pohonné ústrojí, které efektivně využívá energii hybridní soustavy vozidla s druhým elektromotorem k pohonu zadních kol, čímž dosahuje vysokého točivého momentu, snižuje energetické ztráty, pomáhá redukovat spotřebu paliva a nabízí mimořádné schopnosti pohonu AWD za nejrůznějších jízdních podmínek.

V Evropě bude nová RAV4 představena v prvním čtvrtletí 2019.

Profile_V4_CMYKFacebook

Nejčtenější

Nahoru