Opel Crossland X registruje už více než 100 tisíc objednávek

Uplynul necelý rok od uvedení na trh – a Opel má nový bestseller: Již více než 100 000 zákazníků z celé Evropy zvolilo model Crossland X. Je štikou v segmentu SUV-B?

100,000 orders for the Opel Crossland X

Crossland X byl prvním produktem společného vývoje PSA a Opelu, který byl zahájen v roce 2012. Tento model sdílí architekturu s modelem Citroën C3 Aircross, oba vozy jsou vyráběny v továrně Opelu ve španělské Zaragoze.

Vůz nabízí celou škálu špičkových asistenčních systémů, jako je například systém sledující únavu řidiče nebo systém varování před nechtěným vyjetím z jízdního pruhu i před čelní kolizí (s detekcí chodců a samočinným nouzovým brzděním), výkonné LED světlomety nebo couvací kamera s úhlem záběru 180 stupňů. Je poháněn vznětovými, zážehovými a LPG motory o objemu od 1,2 l do 1,6 l o výkonech 55 kW/75 k až 96 kW/130 k, které jsou propojeny s pěti a šestistupňovými manuálními převodovkami, nebo se šestistupňovou automatickou převodovkou.

100,000 orders for the Opel Crossland X

Model je třetím členem „rodiny X“ značky Opel, do které dále patří robustní Mokka X a prostorný Grandland X. „Rodina X“ sklízí úspěchy u zákazníků, například ve statistikách německého Spolkového úřadu pro silniční dopravu (KBA) toto trio figuruje během prvních dvou měsíců tohoto roku na prvním místě v segmentu SUV.Facebook

Nejčtenější

Nahoru