Nokian Tyres slaví 120 let od založení

Od vynálezce zimních pneumatik po celosvětového lídra. Nokian Tyres, průkopník v odvětví pneumatik, slaví 120 let. Nejseverněji umístěný výrobce pneumatik má silnou pozici na trhu.

Nokian-Tyres-1930s-first-winter-tyre-lake-Pyhäjärvi

Historie společnosti Nokian Tyres představuje působivý vývoj finského gumárenského průmyslu. Společnost byla založena v roce 1898 pod názvem Suomen Gummitehdas Osakeyhtiö a na svém počátku vyráběla galoše, gumová těsnění a různé druhy hadic a policejních obušků, později pak pneumatiky pro jízdní kola. Výroba pneumatik pro osobní vozidla byla zahájena na počátku 20. století, když začal narůstat počet vozidel.

K prvnímu průlomu v odvětví pneumatik došlo, když Nokian Tyres v roce 1934 vynalezl první zimní pneumatiku na světě, nazvanou „Kelirengas“. O dva roky později společnost vyrobila první zimní pneumatiku Hakkapeliitta, která jí zajistila růst a vstup na mezinárodní trh. Nokian Hakkapeliitta je nejproslulejší zimní pneumatikou již déle než 80 let.

V dnešní době je Nokian Tyres jednou z nejziskovějších společností ve svém oboru. Zaměstnává 4 600 odborníků po celém světě a její čisté prodeje se pohybují okolo 1,6 miliardy eur. Produkty společnosti se prodávají již téměř v 60 zemích. Nejnovější trendy, jako jsou nové formy mobility, digitalizace a klimatické změny, představují náročné výzvy, ale zároveň podnětné příležitosti pro rozvoj.

Na počest výročí  firma modernizuje svoji značku. Nová podoba má odrážet dlouhou historii společnosti, její udržitelnou činnost a severské hodnoty.Facebook

Nejčtenější

Nahoru