Škoda Vision X exkluzivně v muzeu v Mladé Boleslavi

Komu se nepodaří navštívit ženevský autosalon, může se s podobou městského crossoveru budoucnosti seznámit v muzeu v Mladé Boleslavi. Od 7. do 18. března je zde vystaven designérský hliněný model tohoto vozu v reálné velikosti.

ŠKODA-VISION-X-exkluzivně-vystaven-ve-ŠKODA-Muzeu_01

Studie Škoda Vision X ukazuje vizi ekologické mobility zítřka. K pohonu využívá spalovací motor na stlačený zemní plyn, resp. benzin a elektromotor, což přináší vysokou agilitu s nízkou úrovní emisí – jen 89 g CO2/km. Vůz může díky inovativnímu hnacímu ústrojí využívat pohon předních, zadních nebo všech kol podle aktuální potřeby. Spalovacím motorem je agregát 1,5 TSI G-TEC přeplňovaný turbodmychadlem, vyvinutý speciálně pro spalování stlačeného zemního plynu, resp. benzinu. Nádrže na CNG se nacházejí pod zadním sedadlem a za zadní nápravou. Spalovací motor roztáčí kola přední nápravy, kola zadní nápravy v případě potřeby pohání elektromotor. Kapacita kompaktních akumulátorů pro elektromotor postačí k tomu, aby studie s čistě elektrickým pohonem ujela až dva kilometry. S kompaktními proporcemi se studie představuje jako ideální společník pro aktivní městský životní styl.

ŠKODA-VISION-X-exkluzivně-vystaven-ve-ŠKODA-Muzeu_02

Za uplynulý rok 2017 si expozice muzea prohlédlo rekordních 254 143 návštěvníků, což představuje nárůst o 5 % oproti roku 2016. Vedle hlavní expozice si mohou návštěvníci prohlédnout atraktivní zrekonstruovaný depozitář s vystavenými sportovními vozy a prototypy, stále oblíbenější je i možnost spojit návštěvu muzea s prohlídkou aktuálních výrobních provozů.Facebook

Nejčtenější

Nahoru