Maserati a biker Kulhavý společně i letos

Elitní jezdci na horských kolech již netrpělivě očekávají začátek světového poháru. Do prvního závodu odstartují cyklisté již druhý březnový víkend v jihoafrickém Stellenboschi. O co nejlepší umístění ve světovém poháru XCO bude opět bojovat také olympijský vítěz Jaroslav Kulhavý. Pomoci mu k tomu má i automobil Maserati Levante, který českému jezdci poskytuje komfort v náročné přípravě.

Foto_3

Mistrovství světa ve švýcarském Lenzerheide, domácí závod světového poháru nebo etapový závod dvojic Cape Epic patří mezi vrcholy sezóny, na nichž chce Jaroslav Kulhavý uspět. Prvním důležitým závodem bude Cape Epic, kde obhajuje druhé místo, ale samozřejmě bude s parťákem Howardem Grottsem útočit na vítězství. Snadné to nebude, protože startovka je tradičně nabitá. Dalšími vrcholy pak budou domácí závod světového poháru v Novém Městě na Moravě, a především mistrovství světa ve Švýcarsku.

Jaroslav Kulhavý má jako ambasador značky k dispozici Maserati Levante, které ho doprovází po celou dobu přípravy. „Na Maserati Levante mě nejvíc baví jeho široké využití – od SUV po auto se sportovními vlastnostmi. Díky vzduchovému podvozku se mění charakter přesně podle toho, co od auta potřebuji. Je to hodně podobné S-Works Epicu od Specializedu, což je kolo, které obvykle sedlám nejen na závodech světového poháru,“ uvádí Kulhavý.

Značka Maserati má za sebou nejúspěšnější rok ve své dlouhé historii. Společnost, jejíž počátky sahají až do roku 1914, přidala k rekordním výsledkům posledních let další vynikající výsledek. V roce 2017 dodala zákazníkům 51 500 vozů. To ve srovnání s rokem 2016 (42 100) představuje nárůst odbytu o vynikajících 22 %.

Velmi dobré byly i ekonomické ukazatele. Tržby dosáhly 4,058 mld. eur (nárůst 17 %), zisk (EBIT) dosáhl 560 milionů eur (nárůst 65 %). Mimořádně sledovaný parametr ziskovosti (podíl zisku na tržbách) vzrostl z 9,7 na 13,8 %.

Úspěšný rok zažila značka i v České republice. V roce 2017 bylo v České republice registrováno přesně 100 vozů Maserati, což je ve srovnání s rokem 2016 (82 vozů) nárůst o 22 %. Největší zájem byl o SUV model Levante, které se na prodejích podílelo 75 %, následované modelem Ghibli se 17 %. Celkový obrat značky Maserati roce 2017 byl na českém trhu 244 000 000 Kč.Facebook

Nejčtenější

Nahoru