Vyrobeny 3 miliony vozů Nissan Qashqai

Společnost Nissan Europe završila rekordní rok 2017 výrobou třímilióntého modelu Nissan Qashqai ve Spojeném království, pouhou dekádu po debutu tohoto vozidla, které stvořilo svou třídu. Tento milník závodu společnosti Nissan v Sunderlandu byl oznámen společně se zveřejněním historicky nejlepšího objemu prodeje v Evropě za celý rok, který činil 762 574 vozidel (se zahrnutím modelů Datsun a Nissan). Tento prodejní výsledek představuje nárůst o 3,8 % oproti roku 2016.

3 MILLIONTH QASHQAI PRODUCTION SUNDERLAND

K dosažení těchto výsledků společnosti Nissan zásadně přispěl model Qashqai, který zaznamenal další rekordní rok a jeho objem prodeje vzrostl o 1,2 %. Závod v Sunderlandu vyrobil 346 856 těchto městských crossoverů, z čehož se 265 520 vozů prodalo v Evropě. Mimořádný prodejní úspěch modelu Qashqai pomohl společnosti Nissan dosáhnout 3,7% tržního podílu v Evropě, přičemž k nejsilnějším trhům patří Španělsko (růst prodeje o 9,4 %), Francie (růst prodeje o 3 %) a Rusko (růst prodeje o 12,4 %).

 Qashqai je v historii Nissanu nejúspěšnějším modelem v Evropě a v druhé generaci, která byla uvedena na trh v roce 2014, se dočkal významného zlepšení. Celkem Nissan Qashqai posbíral již přes 80 ocenění, mezi které patří 19 titulů „Auto roku“. Na modelu Qashqai je už více než deset let nejpřitažlivějším faktorem jeho pozice nejlepšího městského crossoveru.

Nissan v roce 2018 očekává prolomení dalších rekordů, s celkovým růstem prodeje automobilů v Evropě a Rusku o zhruba 2 % na 20,2 milionu vozidel. Společnost Nissan očekává, že evropský trh vzroste o 1 % na 18,4 milionu vozidel a ruský trh vzroste o 7 % na 1,8 milionu vozidel.

Loni se Qashqai dočkal vylepšení, která se týkají čtyř oblastí – moderního designu exteriéru, vyšší kvality interiéru, vylepšených jízdních vlastností a přidání nových technologií Inteligentní mobility Nissan. Vůz tak zákazníkům nabízí větší pohodlí, jistotu a spolehlivost.

Závod v Sunderlandu v prosinci zahájil výrobu nové generace modelu Nissan LEAF. Vyrábí také crossover Juke a luxusní modely INFINITI Q30 a QX30. S více než 30 lety úspěšného působení je závod v Sunderlandu největším britským automobilovým závodem všech dob.Facebook

Nejčtenější

Nahoru