Petr Fulín mistrem ETCC 2017

Petr Fulín  s vozem Seat Leon Cup Racer obsadil ve finálovém podniku evropského poháru cestovních vozů FIA ETCC druhé a první místo a stal se letošním mistrem celého závodního seriálu. Dvojnásobný držitel Zlatého volantu je tak již trojnásobným šampionem ETCC. V obou nedělních závodech se na start postavil také Petr Fulín junior, který podával skvělé výkony, což dokládá jeho šesté místo v prvním závodě a čtvrté místo ve druhém závodě.

fulin1

V posledním, šestém podniku letošní sezony evropského poháru cestovních vozů se o novém mistru rozhodovalo až v posledním závodě. Petr Fulín totiž po těsné sobotní kvalifikaci dojel v prvním závodě na třetím, po penalizaci Karleva nakonec na druhém místě, a před posledním závodem tak stále měli šanci na celkové vítězství dva Fulínovi pronásledovatelé. Petr Fulín však nedal v posledním závodě sezony nikomu z nich šanci a svoji touhu po titulu potvrdil prvním místem. Nechybělo mnoho a na stupních vítězů mohl stát spolu se svým synem, který závod dokončil na čtvrtém místě.

Nevyzpytatelné podmínky na severozápadě Čech provázely celý závodní víkend. Od pátečních jízd bylo jasné, že najít optimální nastavení nebude nic snadného. I sobotní kvalifikaci ovlivnily proměnlivé podmínky. Petru Fulínovi nakonec chyběla jediná tisícina k první řadě na startu prvního nedělního závodu.

Český jezdec se v prvním závodě dokázal sice po několika úspěšných manévrech dostat do čela, poté ale přišel náraz zezadu od soupeře bojujícího o titul. Ačkoliv byl Igor Stefanovski za svůj manévr potrestán, Fulín přišel o vedoucí pozici a musel se spokojit po penalizaci Kraleva se třetím místem. S ohledem na intenzitu kontaktu ale bylo i umístění na stupních vítězů dobrým výsledkem.

Do druhého závodu vstupoval český jezdec „chudší“ o jednoho soupeře v boji o celkový primát. Norbert Nagy a Christjohannes Schreiber byli ovšem na dosah, a to i ve startovním poli. Krátce po startu druhého závodu se Fulín dokázal probojovat na třetí příčku a kontroloval pozici zajišťující body potřebné pro titul. Po kolizi jezdců před ním využil Fulín situace, dostal se do čela a před sebe už nikoho nepustil.

fulin jr.

Na start posledního podniku ETCC 2017 se postavil také Petr Fulín junior. Jednadvacetiletý jezdec se zkušenostmi z pohárových závodů Škoda Octavia Cup usedl za volant závodního vozu Seat Leon Cup Racer poprvé. Při své premiéře v ETCC se blýsknul šestým a čtvrtým místem.

 

 

 



Facebook

Nejčtenější

Nahoru