Porsche 911 Turbo S Exclusive Series – nejvýkonnější a vzácné

Nová speciální edice 911 Turbo S Exclusive Series v karosářské variantě kupé poskytuje nejvyšší výkon 446 kW (607 k) a její objem výroby pro celý svět je omezen na 500 vozů. Porsche 911 Turbo S Exclusive Series se odlišuje od standardního modelu 911 Turbo S nejen o 27 k vyšším výkonem, ale také jedinečným designem, materiály a extravagantními detaily.

5973

Zušlechtění sportovního vozu s vysokým podílem náročné ruční práce bude mít na starosti nová manufaktura Porsche Exclusive v areálu hlavního výrobního závodu v Zuffenhausenu. Manufaktura „Porsche Exclusive“ se specializuje na individuální přání zákazníků a zodpovídá také za realizaci limitovaných malých sérií. Zákazníci značky Porsche si kromě svého sportovního vozu mohou poprvé odpovídajícím způsobem nakonfigurovat také dokonale sladěný chronograf Porsche Design.

Šestiválcový „boxer“ se zdvihovým objemem 3,8 litru a přeplňováním dvěma turbodmychadly poskytuje maximální točivý moment 750 N.m, který je k dispozici v rozsahu od 2250 do 4000 otáček. Porsche 911 Turbo S Exclusive Series díky tomu zrychlí z 0 na 100 km/h za 2,9 sekundy a hranici 200 km/h pokoří za 9,6 sekundy. Sportovní vůz dosahuje nejvyšší rychlosti 330 km/h. Spotřeba paliva se od standardního modelu neliší a v kombinovaném režimu činí 9,1 l/100 km. To odpovídá emisím CO2 212 g/km.

5967

Sériová výbava modelu 911 Turbo S Exclusive Series zahrnuje černě lakovaná 20“ kola s centrální maticí. Brzdové třmeny brzdové soustavy PCCB s keramickými kotouči jsou poprvé přímo z výroby lakovány černou barvou a opatřeny nápisem Porsche ve zlatožlutém metalickém odstínu. Aktivní sportovní podvozek se systémem PASM (Porsche Active Suspension Management) a paketem Sport Chrono patří k sériové výbavě. Ovladatelnost a jízdní stabilitu optimalizují systémy řízení zadních kol a PDCC (Porsche Dynamic Chassis Control), který potlačuje naklánění karoserie při dynamických změnách.

Z kompozitu, vyztuženého uhlíkovými vlákny, jsou vyrobeny přední kapota, střecha a boční prahy. Sportovní vzhled umocňují navíc dva pruhy z viditelného uhlíkového kompozitu na střeše a přední kapotě. Záď se vyznačuje zadním spoilerem ze sady aerodynamických prvků „Aerokit-Turbo“, novým spodním dílem nárazníku, systémem Ram Air z uhlíkového kompozitu pro zvyšování tlaku vzduchu, přiváděného do motoru, a výfukovou soustavou se čtyřmi větvemi a dvěma dvojitými koncovkami z ušlechtilé oceli v černé barvě. Kromě zlatožlutého metalického laku je vozidlo nabízeno v dalších vybraných barvách karoserie.

Již více než 30 let si mohou zákazníci Porsche užívat individualizované vozy, vyrobené na zakázku podle jejich představ. Porsche Exclusive nyní vystupuje na celém světě pod novým označením „Porsche Exclusive Manufaktur“. Manufaktura, která je součástí výrobního závodu, se specializuje na zušlechťování vozidel Porsche.

Porsche 911 Turbo S Exclusive Series stojí v Německu od 259 992 EUR včetně DPH a specifické výbavy. Prodej byl zahájen 8. června. Cena vozu pro český trh bude stanovena v nejbližších dnech.Facebook

Nejčtenější

Nahoru