Rally Český Krumlov: třetí vítězství v řadě pro Kopeckého a tým Škoda

Dvojitý hattrick pro Jana Kopeckého a Pavla Dreslera, kteří vyhráli třetí rally českého šampionátu (MČR) 2017 v řadě a současně po letech 2015 a 2016 triumfovali potřetí za sebou také na Rally Český Krumlov. Jejich kolegové z privátního týmu Jan Černý/Petr Černohorský dojeli na čtvrtém místě za dvěma posádkami s vozy Ford, Václavem Pechem jun./Petrem Uhelem (CZ/CZ) a Miroslavem Jakešem/Marcelou Ehlovou (CZ/CZ).

krumlov - kopecký

Rally Český Krumlov je tradiční soutěží v České republice. Soutěžící závodí na náročných tratích rychlostních zkoušek v krásné krajině. Jediné překvapení se odehrálo během jedné ze slunečných pátečních rychlostních zkoušek, kdy nejrychlejší čas nezajel tovární jezdec Jan Kopecký, ale pilot Fordu Dohnal, který byl nejrychlejší v první krátké speciální zkoušce. Potom se už ale vše vrátilo do obvyklých kolejí na české rallyové scéně a jasně dominoval Jan Kopecký.

Jan Kopecký s Pavlem Dreslerem zajeli se svým vozem Škoda Fabia R5 ve všech následujících 15 rychlostních zkouškách nejrychlejší čas a potřetí v řadě vyhráli Rally Český Krumlov. Po trojici vítězství v úvodních třech podnicích českého šampionátu (MČR) je tato tovární posádka v domácím prostředí nepřemožitelná.

Jan Černý/Petr Černohorský a jejich privátně nasazený vůz se stihli zotavit z velké nehody v posledním kole FIA European Rally Championship (ECR) na Kanárských ostrovech a na Rally Český Krumlov dojeli na čtvrtém místě za posádkami Vacláv Pech jun./Petr Uhel a Miroslav Jakeš/Marcela Ehlová.

Konečné výsledky Rally Český Krumlov (MČR)
1. Kopecký/Dresler (CZ/CZ), Škoda  Fabia R5, 1:33.09,3 h