Grandland X – nové jméno pro model Opelu

Opel odtajňuje jméno připravovaného crossoveru kategorie C-CUV: Nový Opel Grandland X bude větším bratrem už dříve avizovaného modelu Opel Crossland X. Oba zcela nové crossovery (CUV) budou na trh uvedeny v roce 2017.

New Opel X family member: Grandland X

Opel Grandland X vyhovuje dnešnímu aktivnímu životnímu stylu – dobře vypadá, díky vyvýšeným sedadlům je z něj výborný výhled o všech stran, snadno se do něj nastupuje i vystupuje a nabízí spoustu místa pro posádku i zavazadla.

Design nového modelu Opel Grandland X kombinuje robustní styling s elegantními prvky, vůz je mimořádně komfortní a praktický. Grandland X posílí vliv Opelu v nejpopulárnější automobilové třídě kompaktních vozů, kde doplní úspěšnou Astra (evropský Automobil roku 2016) a nedávno uvedenou sedmimístnou Zafiru.

Grandland X je součástí velké modelové ofenzívy značky Opel, v jejímž rámci Opel uvede v letech 2016 až 2020 hned 29 nových modelů. Nový crossover vstupuje do sílícího tržního segmentu: V rozmezí let 2007 až 2017 podíl vozů třídy SUV/CUV na celkových prodejích nových vozů v Evropě vzrostl ze 7 na 20 procent.

Nový Opel Crossland X vstoupí do svého B-segmentu v prvním pololetí roku 2017. V tomto segmentu už Opel operuje s SUV kompaktem MOKKA X, kterých se dosud prodalo přes 600 000 kusů. Opel Grandland X míří do segmentu o stupeň vyššího, zákazníci se na tento model mohou těšit na podzim roku 2017.

 Facebook

Nejčtenější

Nahoru