Světová premiéra Panamery v Berlíně

Dnes večer oslavuje Porsche světovou premiéru modelu Panamera v Berlíně za spektakulární inscenace světla, hudby a choreografie. Druhá generace Gran Turismo se při této příležitosti ukázala více než třem stům zástupců médií a hostů ze světa politiky, průmyslu, sportu a společenského života. Nová Panamera v sobě spojuje protichůdné charaktery: nabízí výkonnost sportovního vozu a současně komfort luxusní limuzíny.

4925

„S Panamerou jsme vstoupili do segmentu luxusních sportovních limuzín. Od roku 2009 jsme prodali více než 150 000 kusů modelu Panamera. Druhou generaci budeme kompletně vyrábět v naší továrně v Lipsku. Právě zde jsme do její výroby investovali 500 milionů eur, museli jsme mimo jiné postavit zcela novou karosárnu,“ zdůrazňuje Oliver Blume, předseda představenstva Porsche AG.

Linie střechy a dalších specifických designových prvků propojuje novou Panameru s ikonou sportovních vozů – modelem 911. „Okamžitě rozpoznáte linie střechy odkazující na vozy Coupé. Nyní ale působí výrazně ,rychleji‘, dokonce dynamičtějším dojmem a ve spojení s použitou grafikou bočních oken je zejména při pohledu z boku ještě markantnější,“ vysvětluje, co bylo vzorem pro tento nový model, Michael Mauer, vedoucí oddělení designu Porsche AG.

Nové motory Panamery s přeplňováním pomocí dvojice turbodmychadel jsou kombinovány s novou osmistupňovou dvouspojkovou převodovkou (PDK II) a společně jsou až o 16 procent hospodárnější. Počátkem listopadu vstoupí nová Panamera na trh ve třech různých provedení motorů a výhradně s pohonem všech kol. Půjde o Panameru Turbo s výkonem 550 k, Panameru 4S s výkonem 440 k a Panameru 4S Diesel, jež nabídne 422 k.

Panamera je standardně vybavena zcela novým systémem vzduchového tříkomorového odpružení, řízením kol zadní nápravy a novým systémem řízení dynamiky vozidla 4D Chassis Control. Mnoho nových asistenčních systémů zvýší nejen jízdní komfort, ale také úroveň bezpečnosti.

Nový Porsche Advanced Cockpit s plochami připomínajícími chytré telefony a LED displeji s širokými možnostmi individualizace je nejen intuitivní, ale také naprosto funkční. Součástí tohoto celku je nový Porsche Communication management (PCM 4.1) s rozšířenými možnostmi konektivity prostřednictvím inteligentních digitálních funkcí a online služeb. S novou Panamerou, kterou již lze objednávat, se pro všechny modely zavádí také Porsche Connect. Jeho součástí je v závislosti na konkrétním voze zajištění různých funkcí prostřednictvím digitálních služeb a aplikací. Jedním z příkladů je třeba vzdálená obsluha různých funkcí vozu pomocí chytrého telefonu nebo nové možnosti pro zvýšení hospodárnosti jízdy.

4926

Panamera Turbo: kombinovaná spotřeba paliva 9,4 – 9,3 l/100 km, město 12,9 – 12,8 l/100 km, mimo město 7,3 – 7,2 l/100 km; emise CO2 214 – 212 g/km; energetická třída (Německo): D.

Panamera 4S: kombinovaná spotřeba paliva 8,2 – 8,1 l/100 km, město 10,2 – 10,1 l/100 km, mimo město 6,8 – 6,7 l/100 km; emise CO2 186 – 184 g/km; energetická třída (Německo): C.

Panamera 4S Diesel: kombinovaná spotřeba paliva 6,8 – 6,7 l/100 km, město 7,9 l/100 km, mimo město 5,9 – 5,8 l/100 km; emise CO2 178 – 176 g/km; energetická třída (Německo): B.Facebook

Nejčtenější

Nahoru