Pontus Tidemand zvítězil na Argentinské rally

Úřadující mistři světa kategorie WRC 2 Pontus Tidemand/Jonas Andersson (S/S) zopakovali na Argentinské rally, pátém kole letošního mistrovství světa v rally, své loňské vítězství. Švédská dvojice se tak dostala do čela průběžné klasifikace před Jana Kopeckého, který v Argentině nestartoval.

pontus tindemand

Tovární posádky Tidemand/Andersson a Rovanperä/Halttunen (FIN/FIN) nastupovaly do posledního dne rally na prvních dvou místech. Na konci předposlední zkoušky ale Rovanperä vyletěl z trati. Posádka zůstala nezraněna, nicméně musela ze soutěže odstoupit. Norská dvojice Ole Christian Veiby a Stig Rune Skjaermœn, která byla juniorskou posádkou, zásluhou vynikající jízdy skončila ve třídě RC 2, jejíž součástí je WRC 2, na druhém místě.

Poslední den čekaly na posádky tři rychlostní zkoušky s celkovou délkou 55,27 km. Pontus Tidemand s Jonasem Anderssonem dělali vše, aby dostihli své mladé týmové kolegy z Finska. Zásluhou svého mimořádného nasazení v úvodní rychlostní zkoušce „El Condor“ byli o 13,3 s rychlejší než duo Rovanperä/Halttunen a stlačili svoji ztrátu na pouhých 9,9 sekundy. Těsně před koncem předposlední zkoušky ale finští mladíci vylétli z trati. Pontus Tidemand se tak dostal na první pozici v kategorii WRC 2, kterou opatrnou jízdou s velkým náskokem udržel až do cíle. Tímto výsledkem se švédská posádka dostala na první místo také v celkovém hodnocení kategorie WRC 2.